Můžete volat denně od 8:30 - 19:00 hodin

Typy na výlety v okolí

Resort Dolní Morava

Moderní horský resort s celoročním provozem nabízí spoustu sportovních, adrenalinových a rekreačních aktivit. Kromě Stezky v oblacích zde najdete také dětské areály Fun park, Mamutíkův vodní park, půjčovny koloběžek, segwayí a horských kol, cyklostezky včetně single trailů, bobovou dráhu, lanový park a spoustu dalšího. Novinkou je Sky Bridge 721 - nejdelší visutý most pro pěší na světě.

Zřícenina hradu Lanšperk

Lanšperk (dříve Landšperk) se rozkládá na vysokém strmém ostrohu nad levým břehem řeky Tiché Orlice ve stejnojmenné osadě, náležející do katastru obce Dolní Dobrouč, asi 5 km východo-severovýchodně od města Ústí nad Orlicí.

Kralický sněžník

Naučná stezka Králický Sněžník má 15 zastavení. Začíná na parkovišti v severní části obce Dolní Morava v nadmořské výšce 695 m a vede po žluté turistické značce údolím řeky Moravy až k jejímu prameni pod vrcholem Králického Sněžníku (9 km). Dále pokračuje po červené turistické značce k rozcestí nad Adéliným pramenem, odkud vede po žluté značce a končí v nadmořské výšce 899 m u chaty Návrší (5km). Délka trasy je asi 14 km, převýšení činí 685 m. Trasu je možné projít i v opačném směru od chaty Návrší přes pramen Moravy do obce Dolní Morava. 

https://www.sneznik.cz/

Vodní nádrž Pastviny

Přehradní nádrž Pastviny byla vybudována na horním toku Divoké Orlice v letech 1933-1938. Přehradní jezero je asi 7 km dlouhé a jeho plocha je 110 ha. Přehradní hráz s hydroelektrárnou má výšku 43 m a délku 193 m. Z hráze je krásný pohled na vyrovnávací nádrž Nekoř a na přehradní vodní plochu. Přes přehradu vede silnice Vamberk - Králíky. V létě přehradu využívají milovníci koupání, vodního lyžování, potápění a rybaření. Okolí Pastvinské přehrady poskytuje mnoho příležitostí pro turistiku a cykloturistiku. V zimě jsou zde upravované běžecké tratě.

https://prehrada-pastviny.cz/cs

Dělostřelecká tvrz BOUDA

Dělostřelecká tvrz BOUDA je jedním z mnoha objektů československého opevnění, jež bylo budováno ve třicátých letech minulého století. Výstavba rozsáhlého systému opevnění představovala nedílnou součást příprav československé armády na obranu republiky. 

https://boudamuseum.com/

Skiresort Buková hora

V zimě nabízí skiareál Čenkovice 65 km běžeckých tratí, 5 sjezdovek (včetně 2 s nočním lyžováním) a snowpark. Skiareál Čenkovice je jeden z největších lyžařský areálů v Pardubickém kraji a řadí se mezi 5 skiareálů v České Republice s nejčistším ovzduším. Z ubytovacích zařízení, která nabízíme, se lehce dostanete i do SKI parku Červená Voda, který je propojen dvěma cestami se SKI Čenkovice. 

https://www.skibukovka.cz/cz/

Rozhledna Suchý vrch

Rozhledna Suchý vrch na Kramářově chatě nabízí výhledy na Orlické hory, masív Králického sněžníku, Jeseníky, Polsko (Kladskou kotlinu), Orlickoústecko ale i vzdálenější Krkonoše, když to atmosférické podmínky dovolují.

Při výstupu na rozhlednu můžete zhlédnout výstavu historických fotografií, které ukazují chatu a rozhlednu od roku 1926.

https://www.suchak.cz/rozhledna-suchy-vrch